מזל טוב!

 

ו' אייר התשע"ד

זמן קיץ תשע"ו - האתר חוזר לחיים!

מוזמנים להעביר רעיונות ושיפורים ככול ראות עינכם! 

 

 
 

 

 

יצא לאור הספר "והתהלכתי בתוככם" שיחות שבת של מורנו הרב אליהו חיים בלומנצויג - להזמנה באינטרנט לחצו כאן 

לקבלת קובץ עם שיחות נבחרות לפרשות הקרובות לחצו כאן 

  yeshivat_eyrucham_building2_.jpg

   

   חזון הישיבה והקמתה 

ישיבתנו נוסדה בשנת תשנ"ד ע"י שמואל פרידמן בן שלום , חלוץ חברתי שהקים פרוייקטים רבים בירוחם, וע"י הרב אליהו בלומנצויג שליט"א, המלמד בה עד ימים אלו. כיום משמשים בראשות הישיבה הרב אוריאל עיטם והרב חיים וולפסון שליט"א.

המטרה היתה להביא לירוחם אוכלוסיה ממרכז הארץ, ליצור חיבורים עם אנשיה הנפלאים של ירוחם ולהפוך את ירוחם למקום שתושביה גאים בה, בניה רוצים לגור בה, על מנת להביא להצלחתה בתחומי החינוך, התורה, התעסוקה והחברה.

בישיבה לומדים כיום כמאתיים ושבעים תלמידים ואברכים. 

עיקר המאמץ מושקע בין כתלי בית המדרש, במטרה לגדל תלמידי חכמים המצויינים בלימודם ובמידותיהם. במהלך חמש שנות התכנית, התלמידים משרתים בצבא לתקופה של שנה וחצי, וחלקם ממשיכים לתפקידי פיקוד וקצונה. במהלך שנות הלימודים, התלמידים מעורבים בנעשה בירוחם, מתנדבים במסגרות ההתנדבות השונות ביניהם חברותות עם ילדי בתי הספר הבאים ללמוד בישיבה, פעילות בתוך בתי הספר ובמשימות רבות נוספות. אנו מאמינים כי לימוד המשלב בתוכו עשייה מעצימה את הלימוד עצמו, ויוצרת , הלכה למעשה, בני תורה החיים את המושג "תלמוד המביא לידי מעשה". כשמונים מבוגרי הישיבה הקימו את ביתם בירוחם ויחד עם משפחות ותיקות ומשפחות חדשות נוספו מרכיבים את קהילת בני עקיבא  בירוחם.

 
מאמרים אחרונים
שיעורים אחרונים שהועלו

דף הבית
על הישיבה
מעורבות בקהילה
הישיבה והצבא
צוות הישיבה
על ירוחם
הישיבה התיכונית
צור קשר
חדשות
מאמרים
ספריית שיעורים
שמיניסטים
חיפוש
קישורים
מפת האתר
תרומות

 

 

all rights reserved - Avi Kaliski and David Salzer