מעורבות בקהילה
קהילת הישיבה
אחת ממטרותיה של הקמת הישיבה בירוחם הייתה להביא ליישובן של משפחות ממרכז הארץ בירוחם, באינטגרציה עם תושבי היישוב הותיקים. ההצלחה הייתה אדירה – למעלה משמונים משפחות הקימו את בתיהן בירוחם והן מנהלות את חייהן החברתיים לצד תושבים ותיקים מהיישוב, שרבים מהם בחרו להשאר בירוחם בזכות הסביבה המיוחדת שנוצרה עם בואה של הישיבה והתיישבות רבים מבניה בירוחם.

 בוגרי הישיבה נמנעים במכוון מהקמת מוסדות חינוך עצמאיים ומשתלבים במערכת החינוך הממ"ד, הן על ספסל הלימודים והן בעבודה כמורים ומורות.  במרכז חיים אלו נמצאת קהילת בני עקיבא.

המשך...
 
תורה בעיירה

בני עקיבא, תלמוד תורה, שעורים בבתי כנסת ובבתים

החל משנת הקמתה, לקחה על עצמה הישיבה לסייע בקידומו של סניף בני עקיבא המקומי. בשנים בהם חסרים מדריכים מקומיים, בחורי הישיבה מצטרפים לצוות ההדרכה של הסניף. במשך כל השנים מלווים בחורים ואברכים את צוות ההדרכה ואת הקומונרית בלווי צמוד, בייעוץ ובהכוונה חינוכית. בני ישיבה ובוגריה נקראים באופן תדיר למסור שעורים ולהעביר פעולות בסניף.

גולת הכותרת של ההעשרה התורנית הוא פרוייקט "תלמוד תודה" בו שותפים כ110 ילדים בפעילות בתוך מסגרת בית הספר ומחוצה לה. רוב המלמדים הם אברכים הלומדים עדיין בכולל בישיבה.

פרוייקט ייחודי נוסף הוא "צוות קבלת שבת" המורכב מבחורי ישיבה. מדי יום שישי נכנסים חבורה עם כלי נגינה והצגות לפעילות בתוך בית הספר הממ"ד ובבית הספר הממלכתי לפעילות העשרה. מבחר מתכניות אלו אף הועלו לאתרי אינטרנט שונים על מנת לשמר את הקשר עם הילדים גם בחופשים. צוות קבלת שבת ביוטוב - לחץ כאן

המשך...
 
בית הספר קול יעקב
פעילות בחורי הישיבה בבית הספר הממ"ד הסמוך "קול יעקב" התחילה מהשנה הראשונה להקמת הישיבה, בשאיפה לרתום את תלמידי הישיבה לעיסוק בחינוך בבחינת "אחרי המעשים נמשכים הלבבות".

 

כל תלמיד בישיבה תורם כשעתיים שבועיות למערכת החינוך בירוחם. פעילות זו תורמת לעיירה יותר מ-10,000 שעות חינוך בהתנדבות. חלק מהשיעורים מועברים בשיטה היחידנית, חלקם בקבוצות, וחלקם בכיתות במסגרת יום לימודים ארוך.


 

המשך...
 
קרן צדקה ישיבת ההסדר ירוחם

כחלק מהרגשת השותפות והשייכות של בית הישיבה לירוחם, חשים אנו אחריות גם לתחומי המחיה והכלכלה בישוב. לפיכך פועלת בישיבה, מאז הקמתה, קרן הצדקה.

קרן הצדקה פועלת בשיתוף מלא עם מחלקת הרווחה, תוך הקפדה על הלכות צדקה, ומחשבה על טובתם ושיקומם של הנזקקים.


 

המשך...
 
מאמרים אחרונים

דף הבית
על הישיבה
מעורבות בקהילה
הישיבה והצבא
צוות הישיבה
על ירוחם
הישיבה התיכונית
צור קשר
חדשות
מאמרים
ספריית שיעורים
שמיניסטים
חיפוש
קישורים
מפת האתר
תרומות

 

 

all rights reserved - Avi Kaliski and David Salzer