תוכנית יעדים

 תוכניתנו פונה לאותם צעירים מוכשרים שגמרו את לימודיהם התיכוניים ובידיהם תעודת בגרות מלאה ומציעה להם המשך לימודים לתעודת הוראה עם תואר אקדמאי, במסגרת הישיבה ובניסיון לשילוב מקסימאלי עם תלמידי הישיבה האחרים. תוכנית זו מופעלת בשיתוף פעולה מלא עם מכללת הרצוג וייחודה הוא בכך, שהיא מותאמת לבעיות ולצרכים האמיתיים של בני העדה האתיופית.

ביקור בצבאייחודה העיקרי של התוכנית הוא בכך שהיא משקיעה מאמצים רבים בחינוך הנוער לחזור לשכונות שבהם ריכוזים אתיופיים גדולים. לשם הכשרת הלבבות לכך פועלים חניכינו, כבר מהשנה הראשונה, יום אחד בשבוע בנתיבות בקרב העדה האתיופית.

 אנו מאמינים כי חזרתם של התלמידים המוכשרים, כמחנכים וכעובדים קהילתיים אל תוך הקהילה, יכולה לחולל מהפך בכל הקשור לדמויות לחיקוי וכתוצאה מכך ליצור מוטיבציה חיובית אצל  הנוער להשקעה בלימודים, להתקדמות  ולהצלחה.

המטרה הנוספת של הניסיון לשילוב מקסימאלי של תלמידינו בישיבה היא להביא יחד עם הבוגרים בני העדה האתיופית, גם בוגרים ישראלים – ותיקים – לפעילות ואף להתיישבות משותפת בתוך ריכוזי האוכלוסיה של העדה.

 ניסיון כזה, שלמעשה כבר מיושם בשטח מזה כארבע (על ידי בוגרי הישיבה בני העדה האתיופית וישראלים  ותיקים), מהווה מהפכה של ממש בתחום האינטגרציה והמעורבות בעיירות הפיתוח בכלל, ובקרב העדה האתיופית, בפרט.

 
לומדים עם הילדים

 


 
< קודם   הבא >
מאמרים אחרונים

דף הבית
על הישיבה
מעורבות בקהילה
הישיבה והצבא
צוות הישיבה
על ירוחם
הישיבה התיכונית
צור קשר
חדשות
מאמרים
ספריית שיעורים
שמיניסטים
חיפוש
קישורים
מפת האתר
תרומות

 

 

all rights reserved - Avi Kaliski and David Salzer