תורה בעיירה

בני עקיבא, תלמוד תורה, שעורים בבתי כנסת ובבתים

החל משנת הקמתה, לקחה על עצמה הישיבה לסייע בקידומו של סניף בני עקיבא המקומי. בשנים בהם חסרים מדריכים מקומיים, בחורי הישיבה מצטרפים לצוות ההדרכה של הסניף. במשך כל השנים מלווים בחורים ואברכים את צוות ההדרכה ואת הקומונרית בלווי צמוד, בייעוץ ובהכוונה חינוכית. בני ישיבה ובוגריה נקראים באופן תדיר למסור שעורים ולהעביר פעולות בסניף.

גולת הכותרת של ההעשרה התורנית הוא פרוייקט "תלמוד תודה" בו שותפים כ110 ילדים בפעילות בתוך מסגרת בית הספר ומחוצה לה. רוב המלמדים הם אברכים הלומדים עדיין בכולל בישיבה.

פרוייקט ייחודי נוסף הוא "צוות קבלת שבת" המורכב מבחורי ישיבה. מדי יום שישי נכנסים חבורה עם כלי נגינה והצגות לפעילות בתוך בית הספר הממ"ד ובבית הספר הממלכתי לפעילות העשרה. מבחר מתכניות אלו אף הועלו לאתרי אינטרנט שונים על מנת לשמר את הקשר עם הילדים גם בחופשים. צוות קבלת שבת ביוטוב - לחץ כאן

שותפות זו בחינוך הבלתי פורמלי ביישוב מוסיפה נדבך למעורבותה של הישיבה בחינוך הדור הצעיר ובהפיכתו לנוער האיכותי ביותר. את פירות הקשר המיוחד שיש לבני הישיבה עם סניף בני עקיבא בירוחם ניתן לראות בצורות רבות, ובעיקר בבחירתם של בוגרי הסניף שיצרו קשרים מיוחדים עם בני הישיבה להקים את ביתם בירוחם ולהשתלב בקהילת הישיבה.

בשנת תשס"ו הוקם תלמוד תורה לשעות אחרי הצהריים לילדי ירוחם. למעלה מ-100ילדים מגילאי גן עד כתה ו' שותפים בתלמוד תורה, המתקיים בישיבה ובסניף בני עקיבא בתדירות של פעמיים בשבוע. את קבוצות הבנים מלמדים בחורים מהישיבה, ואת קבוצות הבנות מלמדות נשות האברכים ובוגרות שרות לאומי מהיישוב. בראש התלמוד תורה עומד הרב חיים קן, בוגר מחזור א'. 

שעורים בבתי כנסת ובבתים

 

הוצאת שעורי תורה מהישיבה משלימה את תמונת המעורבות של הישיבה ביישוב. מלבד אירוח בני ירוחם בישיבה, אברכים ורבנים יוצאים לתת שעורי תורה בבתי כנסת ובבתי משפחות. חלקם אף משמשים כרבני בית כנסת. מסירת השעורים מוסיפה תורה ויוצרת קשרים מיוחדים בין המלמדים ללומדים. בנוסף לשעורים הקבועים, הישיבה מציעה לבני ירוחם דרשות ושעורים לאזכרות ולארועים אחרים.
 
תורה בעיירה
 
< קודם   הבא >
מאמרים אחרונים

דף הבית
על הישיבה
מעורבות בקהילה
הישיבה והצבא
צוות הישיבה
על ירוחם
הישיבה התיכונית
צור קשר
חדשות
מאמרים
ספריית שיעורים
שמיניסטים
חיפוש
קישורים
מפת האתר
תרומות

 

 

all rights reserved - Avi Kaliski and David Salzer