קהילת הישיבה
כהמשך לקהילה שקדמה להתהוות קהילת בני עקיבא, שהורכבה מבני גרעיני הנח"ל, בני עקיבא ומתושבים ותיקים, נוסד בשנת תשס"ב בית כנסת בסניף המקומי, לא הרחק מהישיבה. 

  הצורך בבית כנסת המותאם למשפחות צעירות, הרצון הגדול לקשור קשרים של ממש עם בני ירוחם ובעיקר עם בני הנוער שבהם, הם שהביאו לייסוד בית הכנסת שסביבו נתהוותה הקהילה.

בקהילה חברות כ140 משפחות, מחציתן מאברכי הישיבה ובוגריה, והאחרים מחניכי הסניף ומבוגריו וממשפחות רבות שהצטרפו במרוצת השנים. 

קהילת בית הכנסת בני עקיבא מהווה מקום השתייכות לציבור המאמין וחי על פי ערכי תורה והלכה, צניעות, ציונות וחברה, השואף להמשיך להתחנך ולחנך את ילדיה על פי ערכים אלו. הקהילה פתוחה לכל תושב המזדהה עם ערכים אלו על התפרטויותיהם המגוונות, ומעוניין להיות שייך אליה.

 

ילדים בקהילה

כקהילה אינטגרטיבית וכחלק מן היישוב, מטרתה להשפיע על אופיה של ירוחם (מבחינה ערכית ודתית) הן על ידי השתלבות חבריה בכל רבדי החיים – הקשר היומיומי, החינוך, ההנהגה הרוחנית והציבורית, והן על ידי עשייה מרובה ומעורבות ביישוב כקהילה.

  בשבת קהילהעל מנת להוות בית חם, יציב ומשמעותי לחבריה, הקהילה משקיעה בפעילויות פנימיות – שבתות וחגים במשותף, לימוד תורה, התדיינויות ערכיות תדירות ושאר אלמנטים המאפיינים קהילה בריאה. הקהילה מאמינה כי קיומה על פי הנ"ל, אם יעשה מתוך ענווה וידידות, יביא לקרוב לבבות וימשוך אליה עוד משפחות ובנים חזקים ובכך יגרום להשארותם בירוחם, ויצור מציאות שתשפיע לטווח הרחוק על אופיה ודמויה של ירוחם.

בית הכנסת מתנהל בועדות מגוונות, הנותנות בטוי למגוון החברים, לגילאיהם השונים, ביניהן – ועדת הגוי, ועדת ארועים, ועדת נשים, ועדת ילדים, ועדת קליטה וגזברות. נכון לשנת תשע"ג, את הקהילה מנהלת הגברת עדי רוזנברג, חברת הקהילה מאז תשנ"ג.

גולת הכותרת של השנים האחרונות הייתה הקמת "נקודה טובה" - ארגון גג לכלל פעילות הקהילה כלפי הציבור הרחב בירוחם. דגש רב מושם על פעילות נשים הנעשה לעיתים בשיתוף המרכז להעצמת נשים בירוחם. "נקודה טובה" הקימה אולפן גיור המתקיים בין כתלי הישיבה.

 

בקרו באתר שלנו

http://...-yerucham.org.il/
 
הבא >
מאמרים אחרונים

דף הבית
על הישיבה
מעורבות בקהילה
הישיבה והצבא
צוות הישיבה
על ירוחם
הישיבה התיכונית
צור קשר
חדשות
מאמרים
ספריית שיעורים
שמיניסטים
חיפוש
קישורים
מפת האתר
תרומות

 

 

all rights reserved - Avi Kaliski and David Salzer