iconקישור לגירסת הדפסה

הקדמה

בדחילו ורחימו ניגשנו להעלות על הכתב קובץ משיעוריו ומשיחותיו של מורנו ראש הישיבה. החשש כי נשלב את הבנתנו בדברים - גם אם כוונתנו לטובה - ליווה אותנו לאורך כל הדרך. אולם, על אף החשש, מכיוון שחשנו שלפנינו עולם מלא ומשמעותי, ובשל אהבתנו לרבנו, נאזרנו בגבורה והשתדלנו עד כמה שאפשר להיות צמודים ונאמנים לדברי הרב.

עם כל זאת, אנו מדגישים כי הקובץ הוא סיכומי שיעורים ושיחות שסיכמנו אנו למיעוט הבנתנו והשגתנו. לפיכך, אנו מקבלים על עצמנו את כל האחריות לשגיאות, תוך תפילה להשי"ת שיזכנו להוציא דבר מתוקן מתחת ידינו.

הפער העצום בין הדברים כפי שנאמרו בעל פה לבין הדברים כפי שהם מובעים בכתב יוצר בהכרח צמצום של הדברים, ולפיכך הקובץ מיועד בעיקר לתלמידי הרב ששמעו את תורתו בעל פה.

רוב השיעורים והשיחות נאמרו מאז קום הישיבה (שנת התשנ"ד) ועד שנת התש"ס. בחירת השיעורים נעשתה מתוך רצון להגיש ללומד שיעורים הנוגעים למושגים כלליים בש"ס, שיעורי פתיחה למסכתות וכדו', שיעורים הנותנים מבט כללי על הסוגיות. השתדלנו לכתוב את השיעורים באופן שיאפשר להבינם גם ללא התמצאות מעמיקה בפרטי הסוגיות.

השיחות לוקטו מתוך ניסיון לגעת בתכנים רבים שהועברו במהלך שנים אלו, על פי מועדי השנה ובעקבות חלק מהאירועים המיוחדים שהתרחשו בתקופה זאת במדינת ישראל. בין השיחות שזרנו מספר דברים שכתב הרב בעצמו בעלון הישיבה.

אנו מודים לכל העושים במלאכה - המסכמים, המקלידים והמגיהים, שלא חסכו מאמצים והתמסרו למשימה זאת לילות כימים. כמו כן, נתונה תודתנו לכל בית-הישיבה שתמך בנו לאורך כל הדרך ועודד אותנו להוציא את הדברים לאור.

תודה למנהל הישיבה, שמוליק בן-שלום, אשר פעילותו החינוכית בישיבה ודאגתו לכל מחסורנו במדבר  מלווים אותנו מאז הקמת הישיבה.

תודה מיוחדת לגב' ברכה ווייס שהייתה לנו הרבה מעבר לעורכת לשונית. הערותיה ותיקוניה המאירים וחן שפת הקודש המובלט - פרי מעשי ידיה הם, תודה מקרב לב.

אנו מלאי רגשי הוקרה למורנו ראש הישיבה, הרב בלומנצויג, אשר זה שמונה שנים בישיבתנו הוא דולה ומשקנו ממעיינות התורה ואנו שותים בצמא את דבריו. השי"ת יזכנו לשמוע תורה מפיו עוד שנים ארוכות.

ואילו פינו מלא שירה כים, ולשוננו רינה כהמון גליו, אין אנחנו מספיקים להודות לך ה' א-לקינו על אחת מאלף אלפי אלפים טובות, ניסים ונפלאות שעשית עם אבותינו ועמנו. אנו מודים להשי"ת על כל הטוב שגמלנו עד כה, ועל אשר זיכנו להיות מיושבי בית-המדרש בכלל, ובישיבתנו בפרט. אנו שופכים תפילתנו לפניך, ריבון כל העולמים, שתפתח לנו שערי בינה, תזכנו ללמוד תורה לשמה ולהיות מן העובדים בלבב שלם. ונזכה לראות בביאת משיח צדקנו יחד עם כל בית ישראל במהרה בימינו, אמן.

 

ויהיו נא אמרינו לרצון לפני אדון כל

 

המערכת

 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 2738

היה הראשון להגיב למאמר זה
RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב למאמרים.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
הבא >
מאמרים אחרונים

דף הבית
על הישיבה
מעורבות בקהילה
הישיבה והצבא
צוות הישיבה
על ירוחם
הישיבה התיכונית
צור קשר
חדשות
מאמרים
ספריית שיעורים
שמיניסטים
חיפוש
קישורים
מפת האתר
תרומות

 

 

all rights reserved - Avi Kaliski and David Salzer