בית המדרש

 בבית המדרש של הישיבה לומדים כמאה ושמונים תלמידים ואברכים.

סדר היום:

היום נפתח בתפילת שחרית בישיבה המתקיימת בשעה שש וחצי. רוב שעות הבוקר והצהריים מוקדשות ללימוד גמרא בעיון בחברותא, פעמיים בשבוע מתקיים שעור ע"י הר"מ ופעם בשבוע שעור כללי ע"י ראש הישיבה.

  

הישיבה 

בשעות אחרי הצהריים רוב הלומדים עסוקים בלימוד תנ"ך, מחשבה ואמונה בחברותא או בשעורים. שעורי התנ"ך והאמונה נמסרים ע"י רבני הישיבה ועל ידי רבנים המגיעים לישיבה אחת לשבוע או שבועיים מחוץ לירוחם (הרב אהוד ברזילי והרב אלי בזק ממצפה רמון, הרב יוסי אליצור מאלון שבות, הרב שילת ממעלה אדומים והרב מיכאל אברהם מפתח תקווה), התלמידים הותיקים מעבירים "חבורות" (לימוד מונחה בקבוצה קטנה).

סדר ערב מוקדש ללימוד בקיאות בגמרא, בו נפגשים הבחורים הותיקים עם הצעירים ללימוד בחברותא.

שבת:

הישיבה פתוחה שתיים מתוך כל שלש שבתות, ובשבת השלישית הבחורים נוסעים הביתה. אווירת השבת המיוחדת בישיבה נפתחת בקבלת שבת בחוץ, לנופי המדבר והשקיעה.

השיחות של ראש הישיבה, הסעודות והלימוד בחוגים המתקיימים בשעות אחרי הצהריים יוצרות יחד יום שכולו דיבוק חברים והתקדמות רוחנית.

 

מחוץ לבית המדרש...

הישיבה נותנת הזדמנות לתלמידיה להביא לידי ביטוי גם את כישרונותיהם האחרים:  המוסיקליים שבהם שותפים בתזמורת הישיבה, האמנים יוצרים תמונות קיר ענקיות הנתלות על קיר חדר האוכל, והמשוררים מחברים שירים המתפרסמים בעלון הישיבה או על לוח המודעות.

בימי החנוכה והפורים באים לידי בטוי הכשרונות התאטרליים של החבר'ה, בהצגות באירועים פנים ישיבתיים, ובהצגות לילדים במסיבת חנוכה המסורתית.

חדר האוכל משמש אף הוא כלוח מודעות, בו משתפים הבחורים אחד עם השני יוזמות וחידושים אחרים. בין הודעה להודעה, חלק מהתלמידים גם אוכלים מהאוכל הנהדר של אלברט הטבח...

הישיבה נהנית מן המדבר, המכתש והאגם הסמוכים, ויוצאת לטיולים באזור כפעמיים בשנה.

 

 

 

 
< קודם   הבא >
מאמרים אחרונים

דף הבית
על הישיבה
מעורבות בקהילה
הישיבה והצבא
צוות הישיבה
על ירוחם
הישיבה התיכונית
צור קשר
חדשות
מאמרים
ספריית שיעורים
שמיניסטים
חיפוש
קישורים
מפת האתר
תרומות

 

 

all rights reserved - Avi Kaliski and David Salzer