"

Home
New Campus Project
About Us
Community Involvement
Yeshiva - IDF Partnership
Staff
About yerucham
The Yeshiva High School
Contributions
Contact Us
Video Presentation
Search
Links
Site Map
 
שמיניסט יקר, ברוך הבא!

בימים אלה אתה ודאי עסוק בבירור המשך דרכך ובחיפוש מקום ללמוד בו.

אנו שמחים להזמין אותך לבוא לבקר בירוחם.

בישיבה מחכים לך חבר'ה מדהימים, עם ראש גדול גם ללימודים וגם לעשייה חברתית, ורבנים תלמידי חכמים שלצד גדלותם בתורה מתאפיינים בהשקעה גדולה בקשר האישי עם תלמידיהם.

ראש הישיבה, הרב אליהו בלומנצויג, מדריך בענווה את בני הישיבה לשאת באחריות להגדלת התורה ולחיזוק עם ישראל, והכל מתוך רצון לקדש את שם ה' בעולם.
כל תלמיד מביא איתו לישיבה תכונות אופי וכשרונות מיוחדים לו, וכן את הכלים והאישיות שנבנו במשך שנות הלימוד בתיכון, בישיבה התיכונית ובתנועות הנוער. ביחד, מפרים ומעצימים בני הישיבה זה את זה ועמלים כתף אל כתף מתוך רצון להעמיק בתורה, לקנות מידות טובות ולהמשיך ביתר שאת את ההתפתחות האישית והחברתית.
עיקר העיסוק בישיבה הוא בלימוד אך הוא נעשה באופן מתמיד עם מבט אל מחוץ לבית המדרש, אל הצרכים של עם ישראל. מסיבה זו הישיבה קיימת בירוחם.

ירוחם – מפני מה ניתנה התורה במדבר?

ירוחם היא עיירת פיתוח שהופכת מיום ליום להיות יישוב מצליח ומתקדם. הישיבה ובוגריה הינם שותפים מרכזיים בקידומה של ירוחם - בעצם נוכחות הישיבה בירוחם שמקרינה על היישוב ומחזקת אותו, ובשותפות של תלמידי הישיבה ובוגריה בעשייה החברתית ביישוב.
בזכות ההימצאות בירוחם נהנית הישיבה הן ממפגש עם ציבור נפלא, הן מחשיפה קרובה לצרכי עם ישראל על גווניו השונים, והן מחינוך לתלמוד המביא לידי מעשה.

באתר תוכלו למצוא מידע על פעילות הישיבה בירוחם.

שילוב ישיבה וצבא

הישיבה חרתה על דגלה את הנשיאה בעול התורה ובמאמצי החברה במדינת ישראל גם יחד. לכן, במסגרת שנות הלימוד בישיבה משרתים התלמידים בצה"ל במסלול ההסדר. תוכנית ההסדר מגשימה חזון של גידול תלמידי חכמים אחראים לעמם ולמולדתם בד בבד עם נאמנותם לה' ולתורתו. בדרך-כלל לומדים התלמידים שנתיים בישיבה, יוצאים ממנה לפרק של שירות צבאי במשך 16 חודשים, ושבים אל בית המדרש לשנתיים נוספות.

היתרון האנושי

הישיבה נתברכה בשכבת תלמידים מבוגרים. אלה מקדישים שנים נוספות ללימוד בבית המדרש גם בתום שנות המחויבות לצבא, מתוך תחושת שליחות לה' ולעמו.
בבית המדרש יושבים זה לצד זה בחור שסיים בשנה שעברה את הישיבה התיכונית עם חברים בוגרי צבא ונשואים המייחדים שנים נוספות לשם בניית קומה רוחנית שתכשיר אותם להיות דמויות מפתח בחברה ובקהילה בעתיד.
בנוסף לכך מעודדת הישיבה את התלמידים המתאימים לכך להאריך את שירותם הצבאי ולצאת לקורסי פיקוד.תוכניות מיוחדות

מלבד סדרי הלימוד הקבועים, מקיימת הישיבה לימוד המיועד להורים ולבוגרים בדרכים מגוונות: ימי עיון במשך השנה – בישיבה ומחוצה לה, לימוד שבועי בחבורה בהדרכת הרב אוריאל עיטם המאפשר גם השתתפות מקוונת, ועוד.

הישיבה מאשרת באופן חריג מסלולים אישיים כגון ישיבה גבוהה, עתודה, ואחרים. על כך יש לעדכן את ראש הישיבה בראיון הקבלה.

במהלך שנות הלימוד בישיבה (כבר משעור א') נרשמים רבים מן התלמידים ל"תכנית ירוחם" של מכללת הרצוג להכשרת מורים. הלימודים במכללה מקנים תעודת הוראה ויש הממשיכים לתואר ראשון בחינוך. התכנית עוצבה באופן שלא תפגע בלימודי הישיבה, ועיקר העבודה המעשית נעשית בתקופת הלימוד שלאחר השירות הצבאי.

קבלה לישיבה

אתה מוזמן לבקר בישיבה בכל עת, נא הקפד לתאם את הביקור מראש באמצעות משרדי הישיבה, כמפורט בדרכי ההתקשרות להלן.

הקבלה לישיבה מותנה במבחן כניסה בגמרא ובריאיון אישי. המבחן והריאיון נערכים במסגרת 'שבוע ישיבה'. שבוע הישיבה יעזור לך להכיר את תלמידי הישיבה, להתרשם מהאווירה המיוחדת, וגם יעניק לנו היכרות ראשונית עמך. המלצתנו לייחד לשבוע הישיבה שלושה ימים מלאים לפחות, ולעשות מאמץ להישאר גם לשבת.אז אם אתה רוצה להיות חלק מעולם של לימוד, לדאות על כנפי עשייה ולהתעלות יחד עם החברים היושבים בבית המדרש בדרך העולה אל בית ה', אנו מזמינים אותך להתחיל את המסע כאן, בישיבת ההסדר ירוחם.

 

על מנת שנוכל להיערך בהתאם, נבקש לתאם מראש את הביקור דרך מזכירות הישיבה (בין השעות 08:00 - 16:00).

מזכירות - 08-6580101

פקס - 08-6589713

דואר אלקטרוני - office@yhy.co.il

אחראי שבוע ישיבה - 054-6715503 (יונתן)

 

דרכי הגעה - 

ירושלים - קו 458 של חברת מטרופולין

בני ברק - קו 358 של חברת מטרופולין

תל אביב- קו 660 של חברת מטרופולין.

באר שבע - קו 58 של חברת מטרופולין

כמו כן בסופי שבוע יש קווים ישירים מבית שמש (459 של חברת מטרופולין) ומפתח תקווה (357 של חברת מטרופולין)

 

בכל הקווים יש לרדת בתחנה מול השופרסל ולפנות ימינה לרח' אליהו הנביא, הישיבה ממוקמת בסוף הרחוב. 

מומלץ להביא מצעים מהבית!

 

 
מאמרים אחרונים

 

 

all rights reserved - Avi Kaliski and David Salzer