שמיניסט יקר, ברוך הבא!

שמיניסט יקר ברוך הבא!           

 

בימים אלה אתה ודאי עסוק בבירור המשך דרכך ובחיפוש מקום ללמוד בו.

אנו שמחים להזמין אותך לבוא לבקר בירוחם.

בישיבה מחכים לך חבר'ה מדהימים, עם ראש גדול גם ללימודים וגם לעשייה חברתית, ורבנים תלמידי חכמים שלצד גדלותם בתורה מתאפיינים בהשקעה גדולה בקשר האישי עם תלמידיהם.

ראש הישיבה, הרב אליהו בלומנצויג, וסגניו הרב אוריאל עיטם, והרב חיים וולפסון, מדריכים בענווה את בני הישיבה לשאת באחריות להגדלת התורה ולחיזוק עם ישראל, והכל מתוך רצון לקדש את שם ה' בעולם.
כל תלמיד מביא איתו לישיבה תכונות אופי וכשרונות מיוחדים לו, וכן את הכלים והאישיות שנבנו במשך שנות הלימוד בתיכון, בביתו, בישיבה התיכונית ובתנועות הנוער. ביחד, מפרים ומעצימים בני הישיבה זה את זה ועמלים כתף אל כתף מתוך רצון להעמיק בתורה, לקנות מידות טובות ולהמשיך ביתר שאת את ההתפתחות האישית והחברתית.
עיקר העיסוק בישיבה הוא בלימוד. לימוד העיון בגמרא תופס מקום מרכזי בישיבה. בנוסף, הישיבה רואה חשיבות גדולה בלימודי אמונה ותנ"ך מעמיקים.

הלימוד עומד במרכז תשומת ליבנו, אבל הוא נעשה באופן מתמיד עם מבט אל מחוץ לבית המדרש, אל הצרכים של עם ישראל. מסיבה זו הישיבה קיימת בירוחם.

הישיבה משקיעה בשמירת הקשר עם תלמידיה, גם בתקופת הצבא, וגם לאחר סיום תקופת הלימודים בישיבה, ומשתדלת להמשיך להקרין את תורתה אליהם בדרכים שונות ומגוונות.

ירוחם – מפני מה ניתנה התורה במדבר?

ירוחם היא עיירת פיתוח שהופכת מיום ליום להיות יישוב מצליח ומתקדם. הישיבה ובוגריה הינם שותפים מרכזיים בקידומה של ירוחם - בעצם נוכחות הישיבה בירוחם שמקרינה על היישוב ומחזקת אותו, ובשותפות של תלמידי הישיבה ובוגריה בעשייה החברתית ביישוב.
בזכות ההימצאות בירוחם נהנית הישיבה הן ממפגש עם ציבור נפלא, הן מחשיפה קרובה לצרכי עם ישראל על גווניו השונים, והן מחינוך לתלמוד המביא לידי מעשה.

שילוב ישיבה וצבא

הישיבה חרתה על דגלה את הנשיאה בעול התורה ובמאמצי החברה במדינת ישראל גם יחד. לכן, במסגרת שנות הלימוד בישיבה משרתים התלמידים בצה"ל במסלול ההסדר. תוכנית ההסדר מגשימה חזון של גידול תלמידי חכמים אחראים לעמם ולמולדתם בד בבד עם נאמנותם לה' ולתורתו. בדרך-כלל לומדים התלמידים שנתיים בישיבה, יוצאים ממנה לפרק של שירות צבאי במשך 17 חודשים, ושבים אל בית המדרש לפחות לעוד שנה וחצי.

היתרון האנושי

הישיבה נתברכה בשכבת תלמידים מבוגרים. אלה מקדישים שנים נוספות ללימוד בבית המדרש גם בתום שנות המחויבות לצבא, מתוך תחושת שליחות לה' ולעמו.
בבית המדרש יושבים זה לצד זה בחור שסיים בשנה שעברה את הישיבה התיכונית עם חברים בוגרי צבא ואברכים נשואים המייחדים שנים נוספות לשם בניית קומה רוחנית שתכשיר אותם להיות דמויות מפתח בחברה ובקהילה בעתיד.
בנוסף לכך מעודדת הישיבה את התלמידים המתאימים לכך להאריך את שירותם הצבאי ולצאת לקורסי פיקוד.

תוכניות מיוחדות

לעתים הישיבה מאשרת באופן חריג מסלולים אישיים כגון ישיבה גבוהה, עתודה, ואחרים. על כך יש לעדכן את ראשי הישיבה\ רמי"ם בראיון הקבלה.

בשנות הלימוד המאוחרות בישיבה מצטרפים חלק מהתלמידים לתוכנית להכשרת מורים של מכללת הרצוג. הלימודים במכללה מקנים תעודת הוראה ותואר ראשון בחינוך. התכנית עוצבה באופן שתפגע ככל הפחות בלימודי הישיבה.

קבלה לישיבה

אתה מוזמן לבקר בישיבה בכל עת, נא הקפד לתאם את הביקור מראש באמצעות משרדי הישיבה, כמפורט בדרכי ההתקשרות להלן.

הקבלה לישיבה מותנית במבחן כניסה בגמרא ובריאיון אישי. המבחן והריאיון נערכים במסגרת 'שבוע ישיבה'. שבוע הישיבה יעזור לך להכיר את תלמידי הישיבה, להתרשם מהאווירה המיוחדת, וגם יעניק לנו היכרות ראשונית עמך. המלצתנו לייחד לשבוע הישיבה שלושה ימים מלאים לפחות, ולעשות מאמץ להישאר גם לשבת.

 

אז אם אתה רוצה להיות חלק מעולם של לימוד, לדאות על כנפי עשייה ולהתעלות יחד עם החברים היושבים בבית המדרש בדרך העולה אל בית ה', אנו מזמינים אותך להתחיל את המסע כאן, בישיבת ההסדר ירוחם.

 

על מנת שנוכל להיערך בהתאם, נבקש לתאם מראש את הביקור דרך מזכירות הישיבה (בין השעות 08:30 - 16:00).

מזכירות - 08-6580101

פקס - 08-6589713

דואר אלקטרוני - office@yhy.co.il

אחראי שבוע ישיבה – 0505955975 (ידידיה)

 

דרכי הגעה - 

ירושלים - קו 458 של חברת מטרופולין;

בני ברק - קו 358 של חברת מטרופולין

תל אביב - קו 660 של חברת מטרופולין.

באר שבע - קו 150, 151, 152 של חברת מטרופולין. 

כמו כן בסופי שבוע יש קווים ישירים מבית שמש (459 של חברת מטרופולין) ומפתח תקווה (357 של חברת מטרופולין)

בכל הקווים יש לרדת בתחנה מול השופרסל ולפנות ימינה לרח' אליהו הנביא, הישיבה ממוקמת בסוף הרחוב. 

 

מומלץ להביא מצעים מהבית!

 
מאמרים אחרונים

דף הבית
על הישיבה
מעורבות בקהילה
הישיבה והצבא
צוות הישיבה
על ירוחם
הישיבה התיכונית
צור קשר
חדשות
מאמרים
ספריית שיעורים
שמיניסטים
חיפוש
קישורים
מפת האתר
תרומות

 

 

all rights reserved - Avi Kaliski and David Salzer